ERZ-V10D221
Categories Varistors
Diameter :: 10 mm
Voltage Rating AC :: 140 VAC
Product Category :: Varistors
Peak Surge Current :: 3.5 kA
Surge Energy Rating :: 39 J
Termination Style :: Radial
Packaging :: Bulk
Clamping Voltage :: 360 V
Series :: V
Varistor Voltage :: 220 VDC
Voltage Rating DC :: 180 VDC
Operating Temperature Range :: - 40 C to + 85 C
Capacitance :: 410 pF
Product :: MOV
Manufacturer :: Panasonics
Description: Varistors 220V 25A CLAMP
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.